Önümüzde iki hedefimiz var, pislik olmayalım “

Ve RFEF Genel Yönetmeliklerinde ve Ligin kendisinde yer alan uzun süreli yaralanmalarla ilgili düzenlemelerle ilgili. 08/18/2020

08/20/2020 tarihinde 09:32 CEST

Ramon Fuentes @ RamazanAlperen1

Fútbol Club Barcelona tarafından Fútbol casinoslot 49 Club Barcelona’nın hıyar kulübüne fesih hükmünün ödenmesi yoluyla Martin Braithwaite ve kendisinin ak imzalamasına neden olan Dembélé sakatlığı sonucu ortaya çıkan tüm tartışmaları hatırlamak yeterlidir.

Aylar önce yayınladığımız gibi, bu kural, RFEF ile Lig arasında Genel Yönetmeliklerin 124. maddesiyle ilgili olarak kulüplerin bir futbolcunun yaralanması beş buçuk’u geçtiğinde bu istisnayı imzalayabilmesine izin veren bir başka çatışma noktasıdır. ay. RFEF, sadece ülkemizde var olan bir seçenek olduğu için FIFA’nın göstergelerine yanıt vererek bu olasılığı ortadan kaldırmak istiyor. Lig, kulüpler hakkında daha fazla düşünür ve Leganés’in kış piyasası sona erdikten sonra en iyi oyuncusunu kaybederek yaşadığı bu adaletsizliği gelecekte engelleyen ve herhangi bir imza seçeneği olmaksızın düzenlemelerde değişiklik yapılmasını savunur. Bu değişiklik Barça kulübünün yaptığı gibi klozun asla ödenemeyeceği ve benzer bir şey tekrar edilirse transfer pencereleri dışındaki bu işlem ancak kulüpler arasında bir anlaşma olması durumunda yapılabileceği için olur.

Şubat ayında, İspanya Futbol Federasyonu, Leganés’in imzalama talebine cevaben, Madrid kulübüne RFEF Genel Yönetmeliğinin 124.3. Maddesinin (istisna ile ilgili olan) iptal edilmesi için prosedürleri başlatma niyetini zaten ifade etmişti. uzun süreli yaralanmalara imza atabilmek için).

Bugünkü durum ve ligin başlamasından birkaç hafta sonra 2020-2021 sezonuna göre herhangi bir değişiklik olmadı. 10 Haziran’daki seçim çağrısından önce RFEF Delege Komisyonu tarafından onaylanmayan ve şu anda Luis Rubiales başkanlığında bir Yönetim Komisyonu olarak oluşturulan ve Delege Komisyonunun altı üyesinin bulunduğu, ancak profesyonel kulüplerin herhangi bir temsilcisi olmayan değişiklik. Tek temsilci, 2016’da seçilen bir teknisyen olarak Julen Lopetegui’dir. Söz konusu maddeyi değiştirmek için, CSD Yönetim Komisyonuna gönderilmeden önce Genel Kurul’dan geçmesi istenerek bile bu Yönetim Komisyonu tarafından onaylanmalıdır.

Artık LaLiga’nın CSD Yönetim Kurulu’nda temsili yoktur

SPORT’ta tahmin ettiğimiz gibi 2016 yazında çoktan gerçekleştirilmiş ancak Lig’in reddedilmesi nedeniyle uygulanamayan son bir prosedür. O sırada işveren derneğinden, FIFA’nın mevcut teorisini çürüten bir reddetme, bazı kulüplerin bu istisnayı kullanan oyuncuları kaydettirdiği durumlarda olası dolandırıcılık vakalarının tespit edildiğini iddia etti. Zaten o zaman işveren, bu istisnaya sahip olmak için tıbbi olarak onaylamanın gerekli olduğunu savundu. Dembele ve Fútbol Club Barcelona’da olduğu gibi.

İspanyol hakemler, COVID bunu engellemezse Lig başlamadan önce konsantre olacaklar.

LaLiga, transfer pencereleri kapandığında bu tür durumlardan etkilenen kulüpler için çok önemli bir araç olduğunu savunuyor. Dahası, son on yılda bir kulübün bu kadar hasar gördüğü tek vaka olduğunda. Aksine, yüze ulaşabilen diğer vakalarda, kulübün kadrosundaki böylesine hassas bir düşüşü hafifletmesi için çok geçerli bir araç oldu. Tek şey, bu son prosedüre ulaşılması durumunda, Javier Tebas dört yıllık görev süresini tamamladığında birkaç ay önce üyeliğini sonlandırdığı için, söz konusu CSD Direktif Komisyonunda LaLiga’nın muhalefetiyle artık karşılaşmayacak olmasıdır. .

Victor Fernandez: "Kuvvet ve biraz nişan almadık"

Atlético de Madrid, İspanyol futbolunun gelecekteki meclisinin dışında

Bu nedenle, RFEF’in seçim sürecinde olmasına rağmen prosedürleri başlatıp başlatmayacağını göreceğiz, çünkü yeni bir çatışma kaynağıyla karşı karşıya kalacağız. 

Ronald Koeman yarın ikinci resmi maçını Barcelona Futbol Kulübü yedek kulübesinde oynayacak. Hollandalı teknik direktör Celta de Vigo ile karşılaşmadan önce basın toplantısı düzenledi ve takımı için ne istediğine dair birkaç ayrıntı verdi. 

30.09.2020

Saat 14: 39’da CEST

"Dört haftalık sezon öncesi dönemde çok yoğun ve taktiksel bir şekilde çalıştık. Sadece bir maçımız var, sonra milli takımlar geliyor … bir değişiklik yapabiliriz, ancak rotasyon yapmayacağız çünkü şu anda gerekli değil"Koeman dedi.

"Zor bir maç bekliyoruz. Son yıllarda Balaídos’ta kazanmanın mümkün olmadığını, bunun karmaşık olduğu anlamına geldiğini söylediler. Celta iyi oyunculara sahip iyi bir takım ve onları yenmek için iyi olmalı ve iyi bir oyun oynamalıyız."Koeman Perşembe günkü maçtan bahsetti.

Elbette Messi’nin ‘false 9’ ile yaptığı 4-2-3-1 sistemi açısından çok az değişiklik yapacak. "Önemli olan herkesin rahat olduğu bir sistemde oynamaktır. Sistemi değiştirmek bir olasılıktır, ancak çoğu zaman değil. Rakiplere saygı duymalı, bize nerede zarar verebileceklerini bilmelisin ama kendimize daha çok bakmalısın. Ve rakibin bir A planı veya B planı varsa, sistemimizden ne yapacağınızı bilin", belirtti.

"Hükmetmek için oynamak, tersine baskı yapmak ve yüksek performans aramak istiyoruz. Geçen yıl yurtiçinde performans çok iyiydi ve yurtdışında çok düştü. Ama geçen yıl olanlar beni ilgilendirmiyor. Kendimize güveniyoruz ve bunu dışarıda göstermeliyiz", mahkum etti.

Manchester United, bu yaz transfer piyasasını en çok canlandıran takımlardan biri. İngiliz takımı Jadon Sancho’yu imzalamaya çalışıyor, ancak yolunu bulamazsa Barça Ousmané Dembélé’yi imzalamakla ilgilenecektir. 

08/11/2020

18: 30’da CEST

Konular

Ousmane Dembélé

Spor İngilizcesi

Manchester United, Sancho için bir anlaşma bozulursa Dembele için hareket edecek

Her şey Sancho’nun bu yıl Manchester United’da duracağını gösteriyordu, ancak Dortmund’un spor direktörü Zorc’un dün yaptığı açıklamalar başka bir yöne işaret ediyor: "Ona güveniyoruz. Gelecek sezon bizimle oynayacak, sanırım tüm soruları cevaplıyor". 20 yaşındaki Sancho, 2017’de Manchester City’den Dortmund’a geldi ve transfer Alman kulübüne 7 milyon Euro’ya yakın bir maliyete mal oldu. O zamandan beri Sancho, kulübün kilit oyuncularından ve Bundesliga’nın yıldızlarından biri haline geldi.

Dortmund fikrini değiştirmezse, ESPN’ye göre Manchester United ağlarını Dembélé’ye fırlatabilir. Fransız kanat oyuncusu İngiliz takımını seviyor, ancak kendine zarar verme eğilimi imza atmasına büyük engel olacak. Yine de Jadon Sancho’yu imzalamak için ellerinden geleni yapacaklar.

FC Barcelona bu Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Ansu Fati’nin 2020-21 sezonundan 22 numarayı giyeceğini açıkladı.Bu şekilde genç Barça forvet, çıkış yaptığı 31’den ayrılıp şu ana kadar giydiği numarayı eline aldı Arturo Vidal, Inter Milan’a transfer edildi.

23.09.2020

21: 35’te CEST

Konular

Ansu Fati

Spor İngilizcesi

Serbest bırakma maddesi 400 milyon avroya yükselirken Ansu Fati, Vidal’ın 22 numaralı gömleğini aldı

Birinci takım rekoruna sahip bir oyuncu olan Ansu Fati, 1995-96 sezonunda formalar kişiselleştirildiği için bu numarayı giyen on dördüncü oyuncu olacak.

22 giyen ilk Barça oyuncusu kaleci Julen Lopetegui idi, şimdi Sevilla FC antrenörü. Sonra kaleci bu numarayı giyebilir. Artık kaleciler için ayrılan sayılar 1, 13 ve 25.

FC Barcelona’nın tüm sayıları 22:

1995-96: Lopetegui

1996-97: Prosinecki

1997-98: Reiziger

1998-99: Okunowo

1999-00: F. de Boer

2000-01: –

2001-02: Geovanni

2002-03: Geovanni

2003-04: Luis García

2004-05: Albertini

2005-06: –

2006-07: Saviola

2007-08: Abidal

2008-09: Abidal

2009-10: Abidal

2010-11: Abidal

2011-12: Abidal

2012-13: Abidal

2013-14: Dani Alves

2014-15: Dani Alves

2015-16: Aleix Vidal

2016-17: Aleix Vidal

2017-18: Aleix Vidal

2018-19: Arturo Vidal

2019-20: Arturo Vidal

Ansu Fati’nin zaten ilk takım rekoru var ve hükmü 400 milyona yükseldi

Matheus Fernandes grup çalışmasına yeniden katıldı

2020-21: Ansu Fati

Leo Messi, Arjantinli forvet ve takım arkadaşlarının geri kalanı, ikinci yarıda Napoli’ye karşı sahaya atlamaya hazırlanırken soyunma odası tünelinde kaptan olarak hareket etti. Barça 3-1 kazandı ancak Leo, Şampiyonlar Ligi çeyrek finallerine katılmayı tehlikeye atabilecek dikkat dağıtıcı veya tavizler istemedi.

08/09/2020

19: 03’te CEST

Konular

Leo Messi

Spor İngilizcesi

Lionel Messi’nin devre arası moral konuşması Barça’nın Napoli’ye karşı tutunmasına yardımcı oldu

Bu yüzden ekibin geri kalanına çok net bir mesaj gönderdi. Daha yüksek sesle söyleyebilirdi ama daha net değil: “Sakin olalım. Önümüzde iki hedefimiz var, pislik olmayalım ”. Diğer meslektaşlar tarafından onaylanan bir cümle. Ve gerçek şu ki, bunun bir etkisi oldu çünkü Barça, skorbordun artık hareket etmeyeceği ikinci kırk beş dakikada düelloyu nasıl kontrol edeceğini biliyordu.

Barça, büyük sağlık güvenliği önlemleriyle Perşembe günü Lizbon’a gidecek

Messi, Barça’nın Lizbon’daki ‘Sekizli Final’e katılabilmesi için komplo kurmuştu ve dünyadaki hiçbir şey dışarıda kalmak istemiyordu. Ve hedefe ulaşıldı. Şimdi Bayern Münih, Şampiyonlar Ligi’nin yeni kralını taçlandırmak için kalan üç finalden ilkini bekliyor.

Matthäus: "Bayern, Barcelona’ya karşı kaybetmek için çok hatalı olmalı."

Messi, tamam Lizbon

Messi’nin devre arası konuşması: “Sakin olacağız.